City Cross Run&Walk Česká Lípa se poběží už 17. září

  • 4. 5. 2022

Oblíbený českolipský závod City Cross Run&Walk se měl v letošním roce tradičně běžet na konci září, datum bylo stanoveno na sobotu 24. září 2022. Na stejný den však byl vyhlášen druhý den komunálních voleb, a proto pořadatel závodu město Česká Lípa společně s hlavním organizátorem p.o. Sport musely datum závodu změnit. Nový termín je stanoven o týden dříve, na 17. září.

„Při stanovování termínu jsme počítali, že komunální volby proběhnou až o týden později a my tak budeme moci tradiční termín konání závodu ponechat. Bohužel se tak nestalo a komunální volby byly vyhlášeny právě na den závodu. Zkoušeli jsme vymýšlet různé úpravy tras tak, abychom datum mohli zachovat, technicky to ale není možné. Museli jsme tedy datum závodu posunout, a to i s vědomím, že se kříží s jinými podobnými závody. Věříme ale, že i tak nám běžci zachovají přízeň a na závod přijdou,“ uvedl českolipský radní pro kulturu, sport a cestovní ruch Michal Prokop.

Komunální volby v letošním roce proběhnou 23. a 24. září. V průběhu voleb musejí mít občané neomezený a bezproblémový přístup do všech volebních místností. Vzhledem k tomu, že závod probíhá v bezprostřední blízkosti hned několika volebních místností, bylo nutné termín závodu posunout.

„Věříme, že kromě termínu už k žádné další změně nedojde. Běžci se tak mohou těšit na půlmaraton, sedmikilometrový závod a nově tříkilometrový závod pro ty, kteří si ani na sedmičku nevěří. Registrace na závod již je spuštěna. Novinkou je, že startovné mohou běžci ihned po registraci zaplatit kartou on-line,“ doplnil Michal Prokop. Registrační formulář najdou běžci na webu citycrossrun.cz, startovné je v letošním roce o něco dražší, a to 400 Kč při online registraci a 550 Kč na místě.

Kromě již zmíněných běžeckých tras se opět počítá také se 7km procházkou, školními štafetami a rodinným během na 1 km.