Rozhovor: Laura Matulová, vítězka sedmičky 2021

  • 19. 8. 2022

Já osobně trénuji převážně na silnici. Střídám rychlejší úseky s pomalejším meziběhem, čímž trénuji rychlejší tempo.

Tento závod rychlý je (mluvím o trati 7km, půlmaratónské trati jsem se zatím nezúčastnila, možná letos poprvé). Profil trati mi 100% vyhovuje. To závěrečné stoupání má také cosi do sebe, vyždímat se do maxima a za odměnu je pak seběh do cíle.

Ambice jsou vždy umístit se na stupních vítězů. I letos to bude cílem ať na trati 7km, nebo na trati půlmaratonu. Ještě nemám rozmyšleno, čeho se zúčastním.

V jednom roce bylo takové počasí, že lilo od rána. Pořád lilo a lilo bez přestávek. To jsem nakonec závod předem vzdala. Bylo i chladno a nechtěla jsem riskovat zdraví. Jinak mi asi nevadí žádné počasí. Jsem zvyklá běhat venku za každého počasí. Poslední závod v roce 2021 jsem nic moc nestačila vnímat. Věděla jsem, že běžím první a cílem bylo nikoho před sebe nepustit. Soustředila jsem se na tempo, abych nezpomalovala. Ale Českou Lípu znám, trasu jsem měla předem nastudovanou, přesně jsem v tu chvíli věděla, kde se pohybuji.

Na vytyčených trasách netrénuji. Nejvíce trénuji v okolí domova, tzn. mezi Radčí, Volfarticemi a Žandovem. Pak na cyklostezce na Varhany v úseku Slunečná – Česká Lípa a také cyklostezka na Vlčí Důl, kterou mám hned vedle práce. Občas navštívím městský stadion.

Upřednostňuji tvrdý povrch – silnici, což trasa 7km splňuje a proto ji mám tak ráda.