Město se Sportem již připravují 7. ročník závodu City Cross Run&Walk

  • 28. 1. 2022

Další ročník závodu City Cross Run & Walk Česká Lípa s magickým číslem sedm již připravuje město Česká Lípa s hlavním organizátorem akce příspěvkovou organizací města Sport Česká Lípa. Závod proběhne tradičně poslední sobotu v září, tedy 17. 9. 2022. Pokud to protiepidemická opatření dovolí, bude závod opět koncipován jako celodenní akce s doprovodným programem se zábavou pro celou rodinu.

I v letošním roce bude zachována nejdelší trasa 21 km, stejně tak i kratší sedmikilometrová trasa, školní štafety rozdělené pro 1. a 2. stupeň ZŠ, rodinný běh na 1 km i sedmikilometrová procházka. Organizátoři se navíc chystají vyjít vstříc svátečním běžcům.

„Po loňském ročníku se na nás obrátilo mnoho lidí s dotazem, zda bychom nechtěli do závodu zařadit ještě kratší trasu pro začínající běžce, kteří si netroufnou ani na sedm kilometrů, ale chtějí se do závodu zapojit. Rozhodli jsme se proto vyjít těmto běžcům vstříc a v rámci letošního ročníku plánujeme zařadit i tříkilometrovou trasu. Snad sportovce potěšíme a této možnosti využijí,“ uvedl českolipský radní pro sport, kulturu a cestovní ruch Michal Prokop, který se sám jako běžec postavil na start každého ročníku závodu.

Loňského ročníku se zúčastnilo celkem 706 závodníků. V rámci půlmaratonu obhájil své prvenství z roku 2020 domácí běžec Ondřej Chour v čase 1:16:20. Za svým časem z roku 2020 zaostal jen o 15 vteřin. Mezi ženami si pro vítězství v českolipském půlmaratonu doběhla Zuzana Kotěšovcová (čas 1:28:44). Domácí běžec opanoval také sedmikilometrový závod, ve kterém zvítězil v čase 26:35 Jan Karko. Mezi ženami zvítězila super rychlá Laura Matulová (čas 30:11), která skončila 4. celkově hned za trojicí vítězných mužů. Účastnické medaile opět vyrobil hlavní partner závodu českolipská firma MODUS.

„City Cross Run už dávno není jen sportovní závod, je to kulturní akce pro všechny generace, běžce i neběžce. V loňském roce se podařilo akci uspořádat včetně doprovodného programu, který si užily především děti. Věřím, že se zadaří i letos a my budeme opět moci nabídnout bohatý program pro všechny generace, aby si sportovní den užili opravdu všichni,“ doplnila starostka města Česká Lípa Jitka Volfová.